Arastiriyorum 2 months ago
akadm #rapor

AAA araştırmasına göre Amerikalıların sürücüsüz arabalara olan inancı azaldı

Özerkliğin bir gün geleceği olabilir ancak mevcut tüketiciler buna güvenmiyor

AAA'nın otonom araçlara yönelik tutumlar üzerine yaptığı son araştırma , Amerikalıların sürücüsüz araçlara karşı büyük ölçüde güvenilmez olmaya devam ettiğini ortaya çıkardı; geçen yılki olumsuzluktaki yükselişin yalnızca alıcı duyarlılığının doğru bir ölçümü değil, aynı zamanda zaten sorunlu olan bir sektör için daha fazla ters rüzgarın işareti olduğunu öne sürüyor . 

Çoğunlukla çevrimiçi olarak gerçekleştirilen (internet erişimi olmayanlara ulaşmak için telefon görüşmecileri mevcuttu) 2024 anketinin sonuçları, 2023'tekilerle neredeyse aynıydı. Ankete katılanların %66'sı bundan tamamen korktuklarını söyledi; %25'i hala emin değil. Yalnızca %9'u teknolojiye güvendiğini söyledi. Bu yılki çalışmada otonom arabalardan korktuğunu iddia eden katılımcıların yüzdesi biraz azalmış olsa da, "emin olmayanlar" kampında bir yuva buldular. 

Aşağıdaki sonuçlardan, tutumların 2022'de keskin bir şekilde değiştiği açıkça görülüyor. Bir Tesla sürücüsü , San Francisco'daki 2022 Şükran Günü tatili telaşı sırasında çok arabalı bir kazaya neden olduktan sonra arabanın "Tam Otomatik Sürüş" teknolojisini suçladı . Bu tür yüksek profilli olaylar muhtemelen halkın teknolojiye yönelik tutumunu şekillendirmeye yardımcı olacaktır. Ancak AAA, otomobil üreticilerini güvenlik paketlerinin fişini henüz çekmemeleri konusunda uyarıyor. Sürücüler, sürücüsüz araç olmadan da hâlâ ileri teknoloji istiyor. 

Bazı popüler güvenlik özellikleri, otonom sürüşteki gelişmelerin yan ürünleridir ancak güvenlik faydaları sağlamak için daha geniş bir özerklik çerçevesine dayanmazlar. Sorulduğunda, katılımcıların çoğu bir sonraki araçlarında geri otomatik acil frenlemeyi (%65), otomatik acil frenlemeyi (%63) veya şeritte kalma yardımını (%62) tercih edeceklerini söyledi . Bu , bu tür sistemlerin şüpheli performans kayıtlarına sahip olmasına rağmen . 


AAA, müşterilerin ne satın aldıklarını bilmeleri gerektiğini söyledi. Teknolojinin, yetenekleri ve sınırlamaları hakkında makul beklentiler oluşturacak şekilde pazarlanması gerekiyor. Endişe verici bir şekilde, ankete katılan 10 sürücüden dördü ya kararsızdı ya da uyurken kendi kendine giden bir araba satın alabileceklerine inanıyordu.


Özette , "Tüketici endişelerini hafifletmek için ADAS performansı, sınırlamaların net bir şekilde anlaşılmasıyla birlikte makul ve güvenli senaryoları yansıtmalıdır. Gelişmiş araç güvenliği teknolojisi, dikkatli bir sürücünün yerini aldığı izlenimini vermek yerine sürücü farkındalığını  artırmalıdır " dedi. "AAA, sektör genelinde sistem adlandırma ve performansta tekdüzelik oluşturmak için otomobil üreticileriyle işbirliği yapmak istiyor. Birlikte çalışarak tüketicilerin araçlarında mevcut teknolojiyi anlamalarına yardımcı olabilir ve onları bu tür sistemleri nasıl, ne zaman ve nerede doğru şekilde kullanacakları konusunda eğitebiliriz. " sonucuna vardı. 

0
108
Araştırma ne işe yarar? Araştırma nasıl kullanılır?

Araştırma ne işe yarar? Araştırma nasıl kullanılır?

1713358301.jpg
Arastiriyorum
1 year ago
“Yılın En İyi İşverenleri” açıklandı

“Yılın En İyi İşverenleri” açıklandı

1713358301.jpg
Arastiriyorum
3 weeks ago
Bulgaristan'da 2023 Genel Seçim Sonuçları

Bulgaristan'da 2023 Genel Seçim Sonuçları

1713358301.jpg
Arastiriyorum
1 year ago
Mastercard, yabancı turistlerin 2023’te Türkiye’deki harcama verilerini açıkladı

Mastercard, yabancı turistlerin 2023’te Türkiye’deki harcama verilerin...

1713358301.jpg
Arastiriyorum
3 months ago
Akıllı saatlerin 2024'te %17 büyümeyle toparlanması bekleniyor

Akıllı saatlerin 2024'te %17 büyümeyle toparlanması bekleniyor

1713358301.jpg
Arastiriyorum
4 months ago